KOMUNIKACJA BUDUJĄCA KONTAKT

WEEKENDOWY WARSZTAT PODSTAWOWY, 6-7 LUTEGO 2021, ONLINE

Weekendowy warsztat online wprowadzający do KOMUNIKACJI, która buduje KONTAKT – podstawy Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication).

DLA KOGO?

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

 • chcesz lepiej (efektywniej, jaśniej, skuteczniej, albo głębiej, szczerzej, bardziej autentycznie) komunikować się z ludźmi
 • masz czasem poczucie, że mało kto potrafi Cię wysłuchać, i brakuje Ci tej jakości w życiu
 • często wydaje Ci się, że prosisz, i nic z tego nie wynika (albo po prostu jest Ci trudno prosić o pomoc)
 • zainteresowało Cię Porozumienie bez Przemocy – słyszałeś/aś o nim lub czytałeś/aś, i masz ochotę sprawdzić je w praktyce
 • tęsknisz za bezpieczną przestrzenią – bez ocen, pouczeń i naprawiania Cię
 • lubisz się rozwijać, i szukasz dróg do lepszego kontaktu ze sobą

CO BĘDZIEMY ĆWICZYĆ?

Podstawowy model Porozumienia bez Przemocy, czyli tzw. cztery kroki, oraz słuchanie z empatią – wszystko w praktyce. Co to dokładnie znaczy?

 • Nauczymy się oddzielać obserwacje, oceny i interpretacje (i dowiemy się, po co to w ogóle robić)
 • Nauczymy się odróżniać to, co rzeczywiście czujemy (uczucia) od wybuchowej mieszanki uczuć, myśli i interpretacji– czyli sprawdzimy, co próbujemy wyrazić mówiąc “czuję, że mnie nie szanujesz!”
 • Porozmawiamy o uniwersalnych potrzebach– i o tym, jak je odróżnić od strategii na ich zaspokojenie
 • Sprawdzimy, co nam daje kontakt z własnymi potrzebami oraz usłyszenie cudzych
 • Poćwiczymy przechodzenie do działania, czyli proszenie – przyjrzymy się, o czym warto pamiętać, formułując prośby (do innych lub do siebie samych!)
 • Sprawdzimy, jaki rodzaj słuchania pomaga w budowaniu kontaktu, a jaki go utrudnia – a także jak to jest być naprawdę wysłuchanym
1

CENA

Działamy w niestandardowym podejściu do pieniędzy.

Proponujemy widełki cenowe: od 150 do 250

Ty najlepiej znasz swoje możliwości finansowe, więc Ty decydujesz, jaką kwotę wybierasz zapłacić.

2

TERMINY

sobota 6 lutego 2021, godz. 10:00 – 15:00

niedziela 7 lutego 2021, godz. 10:00 – 14:00

3

LOKALIZACJA

Spotykamy się ONLINE, przy użyciu platformy Zoom.

Link do spotkania oraz krótki przewodnik techniczny otrzymasz mailem.

Po warsztacie dostaniesz również dostęp do nagrania części teoretycznych.


Zapisz się

PROWADZĄCY

BASIA BARTHA (sobota 06.02, niedziela 07.02)

Kontakt oparty na empatii, świadomość potrzeb – swoich i drugiego człowieka, autentyczność, szczerość oraz zaufanie, że jeśli naprawdę chcemy i damy sobie czas, potrafimy znaleźć rozwiązania biorące pod uwagę wszystkich – to spojrzenia, które są mi najbliższe. A Porozumienie bez Przemocy jest dla mnie drogą do takiego właśnie, prawdziwie ludzkiego kontaktu.

Prowadzę warsztaty grupowe oraz indywidualne sesje empatii. Jestem również w trakcie szkolenia na konsultanta kryzysowego – ponieważ widzę istotną rolę empatii w towarzyszeniu zwłaszcza w chwilach, kiedy jest nam szczególnie trudno.

Drugim obszarem, który jest mi bliski, jest budowanie jakościowego kontaktu w zespołach, zarówno w biznesie, jak i różnego typu organizacjach. Łączę tu wieloletnie doświadczenie pracy zespołowej ze spojrzeniem, jakie daje NVC. Widzę ogromną wartość w tworzeniu takiej kultury współpracy, w której jest miejsce na jakościowy kontakt, gotowość do szukania różnych rozwiązań, przy stabilnej podstawie, jaką jest widzenie w sobie nawzajem człowieka.

W sieci dzielę się spojrzeniem opartym na empatii na Facebookowym mini-blogu Na dwóch nogach. Prowadzę tez profil Strefa Empatii na Instagramie i Facebook’u.

ZOSIA KĘPIŃSKA (niedziela 07.02)

Jestem trenerką empatycznej komunikacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication). Odkryłam je w 2014 roku i od tego momentu eksploruję je, praktykuję i dzielę się wiedzą o Porozumieniu bez Przemocy z innymi. W 2019 roku ukończyłam Intensywny Kurs Podstawowy NVC w Akademii NVC, brałam też udział w licznych warsztatach i projektach. Stale się
uczę – przede wszystkim w codziennym życiu.

To co mnie porusza, to trasformacyjna moc NVC. Wierzę, że zmiana jest możliwa, kiedy jesteśmy gotowi prawdziwie zobaczyć i usłyszeć drugiego człowieka, kiedy pod słowami i działaniem innych ludzi potrafimy dostrzec ich uczucia i potrzeby. Kiedy jest w nas żywa intencja autentycznego kontaktu – zarówno z drugim człowiekiem, jak i z samym sobą.

W mojej pracy korzystam  z narzędzi NVC, a także z nurtu Rodzicielstwa Bliskości, Self-Reg i koncepcji pozytywnej neuroplastyczności wg Ricka Hansona. Poprzez sesje indywidualne, procesy rozwojowe i warsztaty grupowe wspieram ludzi w procesie tworzenia relacji opartych na intencji autentycznego, empatycznego kontaktu. Pracuję w języku polskim i angielskim.

Prowadzę stronę na Facebook’u Empathy Here And Now oraz kanał na YouTube.

MASZ PYTANIA?

Napisz na adres kontakt@strefa-empatii.pl lub zadzwoń pod numer 693 594 243.